Tenismani contra piloţi de Formula 1 au jucat un meci de fotbal caritabil la Monaco

Tenismanul Novak Djokovic şi pilotul de Formula 1, Felipe Massa, au fost adversari în cel de-al 22-lea meci caritabil organizat de familia regală din Monaco. Echipa lui Djokovic a învins cu 3-2 formaţia lui Massa. Numărul unu în tenisul mondial, Novak Djokovic, a fost căpitanul echipei All-Star, în timp ce brazilianul Felipe Massa a condus formaţia piloţilor. Din echipa sârbului au făcut parte mai multe vedete printre care Grigor Dimitrov, Dimităr Berbatov, dar şi fostul jucător al lui AC Milan, Marco Simone. De partea cealaltă, Felipe Massa a evoluat alături de mai mulţi colegi din Formula 1, cum ar fi Daniel Ricciardo, Sergio Perez sau Giancarlo Fisichella. Echipa lui Novak Djokovic a decis soarta meciului în prima repriză. Iubitul Mariei Şarapova, Grigor Dimitrov, a deschis scorul în minutul 30. Până la pauză, formaţia lui Djokovic conducea cu 3-0, după o dublă reuşită de Marco Simone. În repriza secundă, echipa piloţilor a înscris de două ori, însă a fost insuficient pentru a obţine victoria, iar partida s-a încheiat cu scorul de 3-2.