Doi bărbați din București au fost reținuți astăzi de procurorii DIICOT, după ce au fost prinși cu o zi în urmă cu 17 kilograme de canabis, drogurile procurate din Spania urmând să fie vândute în stațiunile de pe litoral. Potrivit anchetatorilor, stupefiantele au fost introduse în țară prin intermediul unei firme de curierat internațional, iar traficanții au fost prinși în flagrant în sectorul 5 din București, în timp ce manevrau coletele. Tribunalul București va decide asupra cererii de arestare preventivă a celor doi.(RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 1 mai)//eradu






