În urma furtunii din această după-amiază, opt persoane care se aflau la un festival în Timișoara au avut nevoie de îngrijiri medicale. Potrivit corespondentei RRA Alina Bujancă, patru dintre acestea au fost preluate de medici conștiente și cooperante. Tot în urma vijeliilor, un copac a căzut mai devreme peste o altă persoană care a ajuns la spital cu mai multe traumatisme./eradu
(RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 26 iulie)








