Pompierii intervin pentru lichidarea unui incendiu care a izbucnit la acoperişul unui spaţiu de depozitare din sectorul 2 al capitalei. La faţa locului au fost trimise 14 autospeciale de stingere. Sunt degajări mari de fum şi a fost emis un mesaj RO-Alert pentru informarea şi avertizarea populaţiei, au anunţat reprezentanţii ISU Bucureşti-Ilfov./mlazar/abranescu/asalar
(RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 23 septembrie)
Un nou mesaj RO-ALERT a fost emis în această seară de autorități în București, din cauza unui incendiu masiv izbucnit la un depozit din sectorul 2, care se manifestă și cu degajări mari de fum. Mesajul a fost transmis pe o rază de doi kilometri de la locul incendiului, care se manifestă la o hală din Șoseaua Pantelimon în care sunt depozitate produse alimentare, după cum a declarat la un post de televiziune doctorul Raed Arafat – șeful Departamentului pentru Situații de Urgență. Populația a fost avertizată să-și închidă ușile și ferestrele și să evite circulația în zonă pentru a permite pompierilor să se deplaseze. 14 autospeciale au fost trimise pentru a stinge incendiul./abranescu/ilapadat
(RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 23 septembrie)







