Un bărbat din Balș a sustrat o mașină de poliție, cu care s-a plimbat aproximativ 20 de km

Un bărbat din orașul Balș a sustrat astăzi o mașină de poliție parcată în curtea postului din Robănești, județul Dolj, apoi s-a plimbat cu ea mai bine de 20 de km. Potrivit IPJ Dolj, bărbatul a furat mai întâi cheia mașinii dintr-o anexă, apoi a plecat cu autospeciala, pe care ar fi condus-o până în orașul de domiciliu, unde a fost depistat de polițiști. Conducerea Inspectoratului de Poliție Județean Dolj a dispus preluarea cercetărilor de către o echipă a Serviciului de Investigații Criminale pentru a stabili împrejurările în care a fost comis furtul și măsurile legale ce se impun./atataru

(RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 26 octombrie)