Autoritățile din Coreea de Sud se tem că șapte persoane au rămas blocate joi după prăbușirea unei structuri mari la o centrală electrică din orașul Ulsan, a relatat agenția de știri Yonhap, alte două fiind recuperate de sub dărâmături. Un reprezentant al pompierilor din district nu a putut confirma imediat numărul persoanelor dispărute. Anterior, Yonhap și alte organisme de mass-media au raportat șase persoane dispărute și suspectate de a fi blocate. O fotografie din presa internă a arătat o structură masivă de oțel distrusă și răsturnată în orașul din sud-estul țării./cstoica/eradu
(REUTERS – 6 noiembrie)







