Hussein Hajj Hassan, membru Hezbollah în parlamentul libanez, a declarat pentru AFP că decizia guvernului libanez de a purta negocieri directe cu Israelul este o „eroare gravă”, și a îndemnat guvernul de la Beirut să înceteze să facă concesii Israelului și Statelor Unite. „Negocierile directe cu inamicul sunt un păcat grav și o eroare gravă… și nu servesc niciunui interes pentru țară”, spune Hajj Hassan din biroul său parlamentar, îndemnând autoritățile să oprească „această serie de concesii inutile”./cstoica/denisse
(http://timesofisrael.com/liveblog_entry/hezbollah-mp-lebanons-direct-negotiations-with-israel-a-grave-error/ – 16 aprilie)






