Social-democraţii au decis într-o şedinţă a conducerii centrale ca miniştrii săi să-şi depună demisia din guvern, cel mai probabil mâine dimineaţă. Potrivit unor surse politice, ei şi-au delegat deja temporar atribuţiile unor secretari de stat de la PNL, USR sau UDMR./cpodea
RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 22 aprilie






