România participă zilele acestea la Târgul Internaţional de Carte de la Salonic, unul dintre cele mai importante evenimente dedicate cărţii din Europa de Sud-Est. Pe lângă oferta de literatura română contemporană şi lansări, la standul ţării noastre se vor desfăşura şi o serie de evenimente care evidenţiază colaborările editoriale dintre România şi Grecia – precum prezentări de carte, dialoguri cu scriitori sau sesiuni de autografe – transmite Ministerul Culturii./ctuluc
RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 8 mai






