România participă la Târgul Internațional de Carte de la Salonic

România participă zilele acestea la Târgul Internaţional de Carte de la Salonic, unul dintre cele mai importante evenimente dedicate cărţii din Europa de Sud-Est. Pe lângă oferta de literatura română contemporană şi lansări, la standul ţării noastre se vor desfăşura şi o serie de evenimente care evidenţiază colaborările editoriale dintre România şi Grecia – precum prezentări de carte, dialoguri cu scriitori sau sesiuni de autografe – transmite Ministerul Culturii./ctuluc

RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 8 mai