Primăria Capitalei a anunțat că diseară începe primul tratament de combatere a țânțarilor din acest an. Echipele municipalității vor acţiona mai întâi pe străzile principale, apoi în parcuri.
Vineri vor urma și străzile mici din cartiere, grădinile de bloc, locurile de agrement și terenurile de sport. Până în toamnă sunt programate în total 14 tratamente de combatere a țânțarilor. Acestea vor avea loc pe timp de noapte, de la ora 22:00 la 5:00 dimineața, a precizat Primăria./amirea/cvanatoru
RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI – 13 mai








