Obiectiv energetic din Odesa, lovit de armata rusă

Concernul energetic ucrainean DTEK a raportat că, în noaptea de 19 spre 20 mai, rușii au atacat unul dintre obiectivele sale energetice din Odesa. În urma atacului, zeci de mii de locuitori ai orașului au rămas fără electricitate. „Echipele noastre fac tot posibilul pentru ca electricitatea să revină cât mai repede în fiecare locuință” – se arată în comunicatul DTEK./sdan/denisse

(SUSPILNE – 20 mai)