Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu a declarat marți că Israelul va depune eforturi pentru a demonta „regimul de teroare” al Iranului, într-un videoclip publicat de cabinetul său. Vorbind la ceremonia de depunere a jurământului pentru noul șef al Mossadului, Roman Gofman, dl Netanyahu a denunțat Iranul ca fiind un „regim de teroare destinat să dispară”. „Și vom contribui la realizarea acestui lucru – acest regim nu ne va mai amenința cu arme nucleare și mii de rachete mortale”, a adăugat el./opopescu/dsirbu
AFP – 2 iunie)








